Szkolenia kulinarne.

Bądź Mistrzem swojej kuchni!


Szkolenia

Organizujemy weekendowe kursy gotowania w ściśle określonych dziedzinach sztuki kulinarnej, zarówno dla amatorów jak i dla profesjonalistów w każdym wieku. Szkolenia prowadzą znakomici Mistrzowie Kucharscy, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu w najlepszych restauracjach w Polsce i na świecie pomogą rozwinąć warsztat kulinarny każdego Uczestnika. Warsztaty będzie wieńczyło wręczenie specjalnego certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w kursie. Wszyscy uczestnicy otrzymają również przepisy kulinarne. Podczas naszego szkolenia dowiedzą się Państwo wszystkich informacji na temat kuchni polskiej. W ciekawy i nietuzinkowy sposób opowiemy o historii kulinarnej naszego kraju, o produktach i narzędziach kuchennych. Nauczycie się Państwo gotować tradycyjne potrawy polskie, których trudno szukać w restauracjach w Polsce.

W ramach szkoleń omawiamy tematy wraz z warsztatami i degustacją potraw :

  • Zakąski zimne, gorące, zupy polskie, tradycyjna kuchnia staropolska,
  • Dziczyzna na polskim stole, wypieki polskie, spiżarnia polska i przetwory sezonowe
  • Kuchnie regionalne oraz nowoczesne trendy w gastronomii,
  • Charakterystyka i specyfika imprez okolicznościowych ; sposoby nakrycia, aranżacja wnętrz, oprawa, konfiguracje stołów bankietowych, / kształt, zastosowanie / kolejność serwowania, jakość,   
  • Dopasowywanie menu do charakteru imprezy
  • Łączenie tradycyjnych i regionalnych polskich produktów z produktami kuchni obcych (trend kulinarny fusion)

Zachęcamy do udziału w naszych kursach wszystkich chcących zgłębić tajniki kulinarne i  spędzić miło czas. Jest to również świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.